משחקים לילדים כל טיפה היא ים


מה שמייחד משחקים לילדים יותר מכל הוא מה שניתן להגדירו בלשון הדימוי – כל טיפה היא ים. כל משחק הוא עולם ומלואו: של חשיבה, של דמיון, של הרפתקה. כל משחק מאפשר לחוות טעם של גילוי, של לימוד, של פגישה עם עולם חדש.

כל ילד עשוי למצוא במשחקי הרשת הווירטואליים את העולם שאותו הוא תר ומחפש, אותו הוא מאווה ומבקש. בניגוד לחלוקה הרווחת, הקלאסית, המגדרית, זו המאפיינת ומגדירה, לחוד, משחקים לבנים מזה ומשחקים לבנות מזה, דווקא משחקי הרשת מוכיחים וממחישים את העדר תקפותה (ודאי את העדר מובהקותה) של החלוקה המסורתית של משחקים לבנים לצד משחקים לבנות.

אף שהם יתביישו – כמשוער וכצפוי – להודות בכך, יש לא מעט בנים שאוהבים משחקי בובות, כשם שיש לא מעט בנות שאוהבות משחקי מלחמה.

דרקונים, רובוטים, באטמן, מרוצים, באבלס, פאזלים, צביעה, מסע בזמן, משחקי הלבשה, בישול, איפור, עיצוב, שחמט, דמקה, סוליטר ועוד ועוד – כמים לים מכסים מציפים המשחקים את הרשת, מאפשרים לילדים לשקוע, להיסחף.

אין עולמות בלתי אפשריים

מה שיפה במשחקים לילדים הם היכולת לברוא עולמות וירטואלים. היכולת לחוש מציאות בתוך דמיון. האפשרות הבלתי מוגבלת לשאול זהויות של אנשים כל יכולים, להשפיע על דברים, להתגבר על מכשולים, לחולל ניסים. במשחקי הרשת הכול אפשרי. והכול –קלי קלות.

ברבים מהמשחקים ממשק התפעול פשוט וקל, לחצנים ומקש. זה הכול. כך זזים, עולים, יורדים, קופצים, מתגברים על מכשולים, נסים מטורפים, טורפים ננסים ועוד.

אבל יש גם תועלת מעשית הגלומה ברבים מבין המשחקים לילדים ברשת. הם מפתחים כישורי חיים נדרשים כגון: זריזות מחשבתית, תכנון וקבלת החלטות תוך כדי תנועה, אומדן סיכונים, הימור מחושב, גמישות, יצירתיות, אלתור ועוד. המשחקים מלמדים גם לקח חשוב שאף הוא מהווה שיעור חשוב לחיים: מותר להפסיד. לא אחת לומדים מהפסד לא פחות ולפעמים אף יותר מאשר ניצחון.

משחקים כמו גדולים

משחקי הרשת השונים מלמדים גם את מגבלות הכוח, מה גם שיש משחקים רבים שכוח אינו מרכיב בעל משמעות בהם. משחקי החשיבה השונים מחדדים את המחשבה ועושים זאת תוך כדי חוויית המשחק.

משחקי בראץ ודורה, פיות ואגדות ועוד ועוד מתאימים לילדים קטנים. בהדרגה, עם הגיל וההתנסויות, גם הקטנים נחשפים למשחקי הרשת השונים. חלק מהילדים ודאי עשויים 'להקדים את זמנם', עם גילוי משחקים המיועדים, בהגדרה, לילדים מבוגרים יותר ואף לנערים.

משחקים רבים קל להוריד. לא נדרש רישום (ודאי לא תשלום). מורידים ומתחילים לשחק. תמיד נוח יותר לשחק און ליין ברשת בשפע המוצע לנו, ללא צורך כלל בהורדה של המשחק והחוויה. על פי רוב ההוראות מעטות ופשוטות מאוד. מאחר שמשחקים רבים הם משחקי פלאש און ליין – מוענקת לילדים חוויית משחק עשירה. משחקים עתירי תנועה וצבע וקולות, המדמים מציאות, יוצרים עבורם בועה וריטואלית שכמוה כבבואה של העולם האמיתי. לעולם כזה, שאין בו סכנה ממשית אבל אפשר לחוות בו את הפחד והאימה הכרוכים בסכנה, כמו גם את הריגוש המפעים של ההיחלצות ממנה. משחקי הרשת לילדים הם ספקי זמן איכות נדיבים מאין כמוהם, והם גם מפיגי שעמום מצוינים…

משפחות המשחקים שילדים הכי אוהבים

  • מגלים עם דורה – דורה הילדה החוקרת שכל הקטנטנים אוהבים מסדרת הטלוויזיה הספרדית מציעה ברשת שפע של משחקים מכל המינים. משחקים לקטנטנים שגם בנות, גם בנים אוהבים לשחק בכל מצב רוח, בכל מקום. דורה החוקרת, מעבר למשחקי רשת מציעה לילדים חווית משחק אשר משלבת גם לימודים והכרות עם הטבע והסביבה. הילדים שקטים, משחקים ועל הדרך גם לומדים. משפחת משחקים שגם הורים אוהבים.
  • בובספוג מכנס מרובע – בדומה לשפע משחקי הרשת שמציעה דורה החוקרת, גם בובספוג מכנס מרובע וחבורתו מביקיני בוטום מציעה לקטנטנים ים של משחקים וירטואליים מכל הסוגים. יש פאזלים, ופיצוץ בועות, גם דפי צביעה ומשחקי הרפתקאות. יחד עם בובספוג וחבורתו המונה את סקווידוויד, סנדי, פטריק ואחרים, יכולים קטנטנים ליהנות ממשחקים שבכל יום מתחדשים. גם משפחת משחקים זו מגיעה אלינו ממסך הטלוויזיה, לא פלא שכל הילדים מטורפים על בובספוג.
  • דרדסים – שחקנים גדולים כקטנים מכירים את הדרדסים כבר משנות השמונים, משידורי סדרת הטלוויזיה של כל הזמנים – הדרדסים. אך אל תטעו! עולם המשחקים של הדרדסים חיי ובועט גם בימינו אנו. אמנם סדרת הטלוויזיה משודרת לעיתים רק בשידורים חוזרים, אך ישנם גם סרטי קולנוע של היצורים הכחולים, ויחד איתם מגוון עשיר ושופע של משחקי רשת מהנים ומשמחים גם לקטנים, גם לגדולים. הנסיכה דרדסית וחבורת הדרדסים יחד עם גרגמל וחתחתול מציעים לכולם משחקים שלשחק בהם תמיד אוהבים.
  • אנגרי בירדס – יש שיגידו כי ז'אנר משפחת משחקי האנגרי בירדס לא מתאימה לילדים קטנים, אך המציאות מראה כי ילדים מכל רחבי הגלובוס משוגעים על משפחת המשחקים הזו. גם אם המוטוריקה שלהם עדיין לא מפותחת דיו, הגרפיקה והמוזיקה עושות את שלהן עוד טרם התחילו במשחק. כמו כן לאנגרי בירדס דפי צביעה ועבודה בשפע, כך שכל הגילאים יכולים ליהנות מהציפורים.
  • גיבורי על – לפני שנחשפים הקטנטנים למשחקי הרשת, פוגשים השחקנים את הגיבורים שלהם על מסך הטלוויזיה והקולנוע. ממסך הטלוויזיה למסך המחשב הדרך קצרה. כיום לכל גיבור על, אם זה בן 10, סופרמן, בוב הבנאי, סמי הכבאי, תותית, ברני, נסיכות דיסני וכן הלאה, ישנו מגוון עצום של משחקים ברשת, משחקים עם הכוכבים שכל אחד ואחד כולם אוהבים. בקטגוריית גיבורי על נכללות כל הדמויות האהובות (לרוב) מהטלוויזיה, בנוסף לאמור לעיל, יש את גארפילד, סקובי דו, משפחת סימפסון, לילו וסטיץ', לוני טונס והרשימה עוד ארוכה ומרשימה.

דברי סיום להורים

הקטנים היקרים לכם וודאי נחשפים לתוכניות אינספור בערוצי הטלוויזיה השונים. מהופ דרך ניק ג'וניור ועד ערוץ הילדים. בכל ערוצי הטלוויזיה תכנים המתאימים לקטנטנים, אך מומלץ לשם לב כי כאשר תוכניות הטלוויזיה עוברות למשחקים ברשת, הנוכחות שלכם והאצבע על הדופק ליד השחקנים הקטנים היא בגדר חובה, וודאי שאינכם מעוניינים כי ילדכם ייחשף לתכנים שלא מתאימים לו. תמיד תוכלו לראות ולבחור ביחד עם הילדים את המשחקים. כדאי להיות בטוחים כי אכן המשחקים מתאימים לגילם של הילדים ואינם בעלי תכנים בלתי הולמים לגילאים של השחקנים הרכים. ישנם מפתחי משחקים אונליין רביב סביב העולם, ולצערנו לא כולם מקפידים על תכנים נאותים המופיעים לצד הכוכבים של שהילדים אוהבים. עם תשומת לב לפרטים הקטנים תוכלו למנוע מילדכם גישה למשחקים אלימים שלבטח לא תורמים ולא רצויים.

צוות האתר ווי גיימס https://www.wegames.co.il מאחל לכם גלישה וחווית משחק מהנה. ילדים ובוגרים כאחד!