משחקים ברשת הטירוף של שנות ה-2000


משחקים ברשת כיף בכל עת

שנות ה-2000 יישארו בזיכרון שלנו ובזיכרון הקולקטיבי של הדורות הבאים, כתקופה של המצאות רבות, התפתחות טכנולוגית מגוונת, כניסה של משחקים רבים לשוק, והמרכיב העיקרי והבולט ביותר של שנות ה-2000 הוא צמיחת שפע הקטגוריות המוצעות לשחקנים המכורים יותר ומכורים פחות למשחקים ברשת. ובאמת מי מאיתנו אף פעם לא ניסה את עצמו בתור גיבור משחק אקשן באינטרנט? אתם מעדיפים לגדל עגבניות בחווה? גם זה בסדר, אך העובדה נשארת אותה העובדה, אנו חשופים לכל מיני משחקים ברשת בצורה ניכרת מאוד ויש לכך תוצאות רבות משליכות לכת, לטוב ולעיתים גם לרע. ישנן הרבה סיבות בגללן אנחנו אוהבים את התחום של משחקים אלו: אולי בגלל הגרפיקה שמתקדמת ומתפתחת מיום ליום, אולי בגלל האקשן שאפשר לחוות במהלך המשחק, בהרבה מקרים גם מתוך שעמום, אך אנו לא ממהרים להודות בכך.

משחקים ברשת לפני כעשור

איפה היינו לפני עשר שנים? מה עשינו ובמה היינו כל כך עסוקים שאפילו לא שמענו על משחקי רשת? אולי הם פשוט לא היו קיימים? או בעצם קשה לתאר את העולם שלנו ללא משחקים ברשת האינטרנט. ובאמת עוד בתחילת המאה הנוכחית לא ידענו על הטירוף הזה שנקרא חיים ווירטואליים, ולא הכרנו משחקים כה רבים שניתן למצוא כיום ברשת. אך היום זהו מרכיב הכרחי של המציאות הקולקטיבית של כולנו. לפני עשר שנים השתמשנו באינטרנט על מנת לקרוא את החדשות במתכונת מצומצמת, שהציעו לנו האתרים של העיתונים הישראלים. למדנו גם להשתמש בדואר האלקטרוני, אך מה שקיבלנו בו בעיקר היו פרסומות של תרופות קסומות וכיוצא בזה. משחקים ברשת עדיין לא היו מנת חלקנו בכל שעה ביום כפי שכיום הדבר מתקיים.

אך אין דבר שהוא לגמרי גורף, זה לא שלא היו כלל משחקים, אמנם הם היו משחקי מחשב ולא משחקים המשחקים אותם ברשת האינטרנט אך עדיין משחקי מחשב שרבים נהנים מהם עד היום. על אילו משחקים של פעם מדובר שהיו להיט בעבר והם להיט גם היום? ישנם כמה כוכבים גדולים שאין שחקן שלא מכיר אותם מהעבר. כיום חלקם מוצעים אף בגרסת און ליין, אבל אין מה להשוות במשחק המחשב של פעם. קבלו את שני המשחקים המטבילים מהעבר שגם כיום תמיד כיף לשחק איתם:

  • פקמן – המשחק פקמן בשוק המשחקים משנות השמונים המוקדמות. מדובר במשחק ארקייד פשוט ויחד עם זאת בעל גרפיקה ממכרת ועלילת משחק ממכרת ומהנה. במשחק פקמן יש לנו יצור צהוב וחמוד בצורת פה שאוכל, אכן על הפה הזה לאכול נקודות במשחק, לסיים את כולן בכדי לעבור שלב, וכל זאת כאשר הוא נמלט מחמש מפלצות שכל רצונן הוא לטרוף את השחקן פקמן. פקמן גם צריך בדרך לאכול בונוסים בצורת דודבנים כדי שיוכל לצבור כוחות להמשך המשחק ולהארכת החיים במקרה של פסילות. בתחילה היה המשחק פקמן מוצע כמשחק מחשב. כיום ניתן למצוא אינספור גרסאות של המשחק בגרסאות משחק און ליין וכן גם ניתן למצוא את המשחק המקורי להורדה למחשב, אם אתם עדיין נאמנים למשחק של פעם.
  • סוגר שטחים – אין זה פלא כי המשחק סוגר שטחים נמצא ברשימת המשחקים המובילים, משחקים מהעבר. למשחק זה גרסה בשם פקמן סוגר שטחים שמשאירה את השחקנים המושבעים של ז'אנר משחקי הפקמן בקטגוריה זו נאמנים לה. המשחק סוגר שטחים לא דומה למשחק פקמן, למעט שנת צאת המשחק לאור, גם הוא בשנות השמונים המוקדמות התחיל את דרכו. מטרת המשחק סוגר שטחים היא כשמו של המשחק, לסגור שטחים. השחקנים הם למעשה ריבוע קטן שעליו לנוע בתוך מלבן (שהוא שטח המשחק) ולחצות אותו בתזמון המתאים, מבלי להתנגש במכשולים בדרך, מכשולים שהם בדרך כלל ריבועים נעים אחרים. על השחקנים לסגור כמה שיותר שטחים מבלי להיפסל. משחק מומלץ ביותר. גם למשחק זה גרסת משחק נוסטלגית להורדה וכן גרסאות משחק נוספות המוצעות למשחק און ליין ברשת.

משחקים ברשת? כולנו נהנים מהם

כמה פעמים שמעתם את המשפט: משחקים ברשת מה לי ולזה? מאת החברים או המכרים שלכם? משפט זה במיוחד נפוץ בקרב עובדי משרדים שלמען האמת מקדישים לתחום של משחקים ברשת הרבה זמן מתוך תשע שעות העבודה היומיות שלהם. הבושה להודות בכך שבן אדם מבוגר משחק במשחקים אונליין, נובעת מהסטיגמה שאומרת כי משחקים ברשת זה משחקים לילדים, כלומר מתאימים אך ורק לילדים קטנים. כיום להפך, קיימת מגמה גדולה וניכרת של עליה בהתעניינות המבוגרים בשעשועי האינטרנט החדשים. אך כאמור נושא הבושה עדיין נשאר, ולא תמיד עובד משרד יודה בכך כי הוא מעביר חלק מזמנו בעבודה מול משחקים ברשת. או אולי זה מתוך ההרגל? הרי ברור שאת המשפט הזה העובד אומר כמה וכמה פעמים ביום בשיחות המסדרון עם הקולגות ועם המנהל שלו.

אמרנו עובדים במשרד. מה עם אמהות בחופשת לידה? ילדים לאחר בית הספר? סטודנטים בזמן ההפסקות? כיום כל אחד ואחת מאיתנו נחשפים למשחקים ברשת, במיוחד כאשר המשחקים זמינים לנו כיום גם בכל המכשירים הניידים. מה שלא היה פעם תופס מקום נרחב בתרבות המשחקים אצל כולם גם יחד. לא משנה מהו עיסוקך, לא משנה מהו גילך, וגם לא משנה מהו מיקומך, תמיד יש מקום לשחק וליהנות משפע של משחקים המוצעים ל-כ-ו-ל-ם. כולם כיום ימצאו את המשחקים שלהם, קטגוריות המשחקים כיום הן ללא סוף, כל אחד מוצא את מקומו במשחק שלו אם במחשב, אם ברשת ואם במכשיר הנייד שלו.

גם היום וגם מחר משחקים ברשת

כיום משחקים ברשת נראים לרבים מהציבור כתחום משחקים פרימיטיביים לעומת משחקי מחשב משודרגים יותר ומשחקי קונסולות למיניהם. גם לאחר עשרים שנה משחקי רשת יהיו ברמה נמוכה יותר בהשוואה למשחקי המחשב שכולנו מכירים מפעם, כיום ניתן לראות מגמת עלייה בפיתוח ושדרוג האיכות של משחקים ברשת. ככל שמתקדם ומתפתח האינטרנט עצמו, הרשתות החברתיות, איכויות המדיה והעברת הקבצים והסרטונים, כך גדל גם הסיכוי כי משחקים ברשת יקחו חלק בהתפתחות זו ויוכיחו את עצמם בתור חלק בלתי נפרד מרשת האינטרנט העולמית. קחו בחשבון שמפתחי משחקים אלה אינם עושים את עבודתם לשם שמיים. פיתוח משחק יכול לעלות מעשרות עד מאות אלפי שקלים ליזם שיזמין את הפיתוח. היזם מצידו יוכל להחזיר את ההשקעה כבר לאחר כמה חודשים.

משחקים חינם יש דבר כזה! 

כולנו יודעים שעל הנאה וכיף לפעמים צריך לשלם. כך לעיתים גם בעולם של משחקים ברשת, לפעמים ניתן לראות תוך כדי המשחק הצעה להפקיד כסף לחשבון שלכם על מנת לשכלל את הגיבור שלכם במשחק. קיים מגוון רחב של אפשרויות תשלום: אם זה דרך כרטיס האשראי שלכם, פאייפל או אפילו דרך שליחת הודעת SMS בטלפון הנייד. העניין נשאר אותו עניין: אתם משלמים על חווית משחקים ברשת והדבר יכול להתקבל אצל אנשים כמשהו מוזר. מצד שני אתם מקבלים הנאה בלתי רגילה מהמשחק והתשלום על כך לא כזה גבוה כמו שלפעמים חושבים. בניגוד לכך ישנו מבחר אינסופי של משחקים חינם, לאורך כל הדרך. משחקים בכל התחומים, משחקים מלאי אתגרים והנאה לא פחות מאשר מציעים כאמור אתרי משחקים בתשלום. כיום מספר האתרים המציעים משחקים ברשת בחינם עולה פי כמה וכמה על מספר האתרים המציעים משחקים בתשלום. אין כמו חווית משחק ללא תשלום כלל.

נוסיף ונאמר כי כמעט לכל משחק בתשלום ישנה גרסת משחק הנקראת "דמו". כלומר, טרם רכישת המשחק תוכלו להתנסות בו, תוכלו לטעום ממנו ולראות שאכן זה המשחק אותו אתם רוצים, זה המשחק שעבורו אתם לשלם מעוניינים. נדיר למצוא משחקים בתשלום ללא אפשרות של דמו או לפחות משחק ניסיון להכרות עם המשחק לפני רכישתו. תמיד שימו לב לכך, גם אם אין באתר מסוים גרסת דמו למשחק אותו אתם רוצים, נסו לחפש אותו באתרי משחקים נוספים, יש להניח כי תמצאו את המשחק שלכם באיזו גרסה שתרצו. מילת המפתח זה לחפש, פשוט לחפש ולמצוא את המשחק שלכם מתוך השפע העצום שמוצע לנו ברשת.

באתר המשחקים שלנו תמצאו משחקים מהעבר ומההווה משחקים בכל קטגוריה שתרצו, המשחקים שכולם מדברים עליהם וידברו עליהם גם מחר. צוות האתר דואג לעדכן אתכם במשחקים חדשים כל יום, כל יום משחקים חדשים ומגניבים! תישארו בעניינים!